Kuchynské sklenené zásteny

Kuchynské sklenené zásteny

Kuchynské sklenené zásteny sú novým, moderným a praktickým prvkom v našich kuchyniach. V porovnaní s klasickými obkladmi ostávajú sklenené zásteny krásne dlhé roky.

Významnou výhodou je bezšpárovosť prevedenia, čím odpadá povinnosť časovo náročného čistenia špár. Sklenené zásteny sú hladké s nádychom luxusu, sú tepelne, chemicky i mechanicky odolné a hygienicky nezávadné. Hrúbka skla sklenenej zásteny je zvyčajne 6 mm. Procesom kalenia je tvrdosť a tuhosť skla niekoľkonásobne zvýšená a tým je zaručená bezpečnosť a trvácnosť skla.

 sklenené zásteny do kuchyne

Podľa zvoleného námetu a vzoru dostane vaša kuchyňa jednoliaty vzhľad presne na mieru. V prípade vášho individuálneho námetu vám graficky spracujeme vizualizáciu a zašleme na odsúhlasenie.

Naši technici vám dokončenú kuchynskú linku presne zamerajú, zakreslia všetky vypínače, elektrické zásuvky a požadované otvory. Extra číre sklo  Optiwhite (bez zelenkavého nádychu) vyrežeme a mechanicky opracujeme brúsením a leštením. Sklo na kuchynskú zástenu sa tepelne zakalí, čím získa požadovanú tvrdosť a pevnosť.

kuchynská zástena

Následne sa sklo graficky spracuje digitálnou tlačou vo vysokom rozlíšení. Sklenené kuchynské zásteny sa lepia na vyrovnaný podklad špeciálnym lepidlom, prípadne je ich možné osadiť do hliníkových profilov.

Cena kuchynskej sklenenej zásteny je vypočítaná podľa veľkosti a grafického námetu v závislosti od množstva a počtu potrebných farieb.

Čistenie je klasické ako pri bežnom skle teplou vodou s trochou saponátu a následné vyleštenie.

Digitálnou tlačou na sklo v špeciálnom stroji dosahujeme najkvalitnejšiu ostrú grafiku. Kuchynská zástena je vďaka tomu pekná zo všetkých smerov,  pod rôznymi uhlami a pri rôznych osvetleniach. Iné alternatívne spôsoby grafiky (tapety, fólie) nedosahujú dostatočnú ostrosť, hĺbku a kvalitu digitálnej tlače priamo na sklo. Digitálna tlač v troch vrstvách je aplikovaná na zadnú (rubovú) stranu kuchynskej zásteny, a tým je chránená pred poškodením.  

Veľkou výhodou je aj časová nenáročnosť osadenia kuchynskej zásteny. V priemere 2 hodiny trvá našim technikom osadenie vašej kuchynskej zásteny v závislosti od jej veľkosti. Ihneď po osadení je vaša kuchyňa v plnej prevádzke. Proces realizácie kuchynskej zásteny je bezprašný a čistý.

Sklenené kuchynské zásteny sú vhodné ku každému typy sporákov - plynový, elektrický, indukčný a nemá nijaký negatívny vplyv na kvalitné kalené sklo kuchynskej zásteny.

Nadčasové a originálne sklenené kuchynské zásteny sú súčasťou už mnohých domácností pre ich praktické a výnimočné spracovanie.

sklenená zástena

Najmodernejším trendom v dizajne sklenených kuchynských zástien sú trblietavé zásteny a zásteny so zrkadlom, ktoré vyrábame ako výhradný výrobca v celej blízkej EU. Viac informácií o trblietavých sklenených zástenách v našom blogu: Trblietavé kuchynské zásteny zo skla

sklenená zástena
sklenená zástena so zrkadlom sklenená zástena s trblietkami

© Slavka Lednická

2Komentáre

 • Avatar
  janka
  okt 14, 2017

  Ak mam vybraty konkretny obrazok v rozmere 75x85 za sporak,foto by som poslala dodatocne,robite aj taketo rozmery?

  • Avatar
   Slavka Lednická
   okt 15, 2017

   Robíme sporákové zásteny aj presne na mieru podľa rozmerov. Prosím pošlite nám na mail info@dverezoskla.sk originál fotku, nakoľko musí byť vo vysokom rozlíšení, aby digitálna tlač bola kvalitná (viac ako 3000 px). Ďakujem.