Kuchynské sklenené zásteny

Kuchynské sklenené zásteny

Kuchynské sklenené zásteny sú novým, moderným a praktickým prvkom v našich kuchyniach. V porovnaní s klasickými obkladmi ostávajú sklenené zásteny krásne dlhé roky.

Významnou výhodou je bezšpárovosť prevedenia, čím odpadá povinnosť časovo náročného čistenia špár. Sklenené zásteny sú hladké s nádychom luxusu, sú tepelne, chemicky i mechanicky odolné a hygienicky nezávadné. Hrúbka skla sklenenej zásteny je zvyčajne 6 mm. Procesom kalenia je tvrdosť a tuhosť skla niekoľkonásobne zvýšená a tým je zaručená bezpečnosť a trvácnosť skla.

 sklenené zásteny do kuchyne

Podľa zvoleného námetu a vzoru dostane vaša kuchyňa jednoliaty vzhľad presne na mieru. V prípade vášho individuálneho námetu vám graficky spracujeme vizualizáciu a zašleme na odsúhlasenie.

Naši technici vám dokončenú kuchynskú linku presne zamerajú, zakreslia všetky vypínače, elektrické zásuvky a požadované otvory. Extra číre sklo  Optiwhite (bez zelenkavého nádychu) vyrežeme a mechanicky opracujeme brúsením a leštením. Sklo na kuchynskú zástenu sa tepelne zakalí, čím získa požadovanú tvrdosť a pevnosť.

kuchynská zástena

Následne sa sklo graficky spracuje digitálnou tlačou vo vysokom rozlíšení. Sklenené kuchynské zásteny sa lepia na vyrovnaný podklad špeciálnym lepidlom.

Cena kuchynskej sklenenej zásteny je vypočítaná podľa veľkosti a grafického námetu v závislosti od množstva a počtu potrebných farieb.

Čistenie je klasické ako pri bežnom skle teplou vodou s trochou saponátu a následné vyleštenie.

Digitálnou tlačou na sklo v špeciálnom stroji dosahujeme najkvalitnejšiu ostrú grafiku. Kuchynská zástena je vďaka tomu pekná zo všetkých smerov,  pod rôznymi uhlami a pri rôznych osvetleniach. Iné alternatívne spôsoby grafiky (tapety, fólie) nedosahujú dostatočnú ostrosť, hĺbku a kvalitu digitálnej tlače priamo na sklo. Digitálna tlač v troch vrstvách je aplikovaná na zadnú (rubovú) stranu kuchynskej zásteny, a tým je chránená pred poškodením.  

Veľkou výhodou je aj časová nenáročnosť osadenia kuchynskej zásteny. V priemere 2 hodiny trvá našim technikom osadenie vašej kuchynskej zásteny v závislosti od jej veľkosti. Ihneď po osadení je vaša kuchyňa v plnej prevádzke. Proces realizácie kuchynskej zásteny je bezprašný a čistý.

Sklenené kuchynské zásteny sú vhodné ku každému typy sporákov - plynový, elektrický, indukčný a nemá nijaký negatívny vplyv na kvalitné kalené sklo kuchynskej zásteny.

Nadčasové a originálne sklenené kuchynské zásteny sú súčasťou už mnohých domácností pre ich praktické a výnimočné spracovanie.

sklenená zástena

Najmodernejším trendom v dizajne sklenených kuchynských zástien sú trblietavé zásteny a zásteny so zrkadlom, ktoré vyrábame ako výhradný výrobca v celej blízkej EU. Viac informácií o trblietavých sklenených zástenách v našom blogu: Trblietavé kuchynské zásteny zo skla

sklenená zástena
sklenená zástena so zrkadlom sklenená zástena s trblietkami

© Slavka Lednická

2Komentáre

 • Avatar
  janka
  okt 14, 2017

  Ak mam vybraty konkretny obrazok v rozmere 75x85 za sporak,foto by som poslala dodatocne,robite aj taketo rozmery?

  • Avatar
   Slavka Lednická
   okt 15, 2017

   Robíme sporákové zásteny aj presne na mieru podľa rozmerov. Prosím pošlite nám na mail info@dverezoskla.sk originál fotku, nakoľko musí byť vo vysokom rozlíšení, aby digitálna tlač bola kvalitná (viac ako 3000 px). Ďakujem.

Blog kategórie

Tagy

Najnovšie články

Populárne články