Sklenené kryty radiátorov - technické informácie

Sklenené kryty radiátorov - technické informácie

Exkluzívny vzhľad radiátorov bez veľkej námahy a drahej rekonštrukcie.
Sklenené radiátorové kryty sú jednoduchým a moderným riešením na klasické doskové alebo článkové radiátory. Pokiaľ rekonštruujete a nechcete meniť celý vykurovací systém sú sklenené kryty na radiátory určené práve vám.

Sklo je výborný vodič tepla.
Sklenené radiátorové kryty nijako neobmedzujú vykurovací výkon radiátora a ani nijako nenarúšajú funkčnosť vykurovacích telies. Sklenené kryty sú vyrábané z kaleného bezpečnostného 6 mm hrubého ESG skla, ktoré zabezpečuje jeho maximálnu bezpečnosť a pevnosť. Sklo je výborný vodič tepla a koľko tepla príjme toľko sálaním odovzdá do priestoru, preto sa nemusíte obávať tepelných strát ak zakryjete radiátor skleneným krytom.

kryt radiátora

Dizajn sklenených radiátorových krytov si môžete vybrať z našej ponuky alebo navrhnúť váš individuálny dizajn, ktorý bude ladiť s vašim interiérom. Špeciálne tri vrstvy farebného nástreku aplikované na vnútornú stranu skleneného krytu podľa zvoleného farebného odtieňa (RAL) sú zárukou stálofarebnosti a stálosti farby. Zvolený grafický vzor je realizovaný digitálnou tlačou priamo na sklo s tepelným vytvrdnutím farieb a tromi vrstvami farebného nástreku zaručujú najkvalitnejšie spracovanie a realizáciu celosklenených radiátorových krytov. Sklenené kryty odolávajú teplotám až do 300° C a ostávajú krásne dlhé roky.

Rozmer skleneného krytu radiátora určíte tak, že zmeriate dĺžku radiátora (L) a pripočítate min. 20 mm a zmeriate šírku radiátora (H) a pripočítate min. 50 mm. Tiež je potrebné zmerať hrúbku radiátora (B) pre správne zaslanie držiakov a vzdialenosť okraja radiátora od stredu uchytávacej konzoly (V). Uchytávacie konzoly sú pripevnené priamo na sklený kryt radiátora z jeho zadnej strany.  

Cena skleneného krytu je závislá od zvoleného grafického motívu a požadovaného rozmeru.

Cenu sklenené krytu program vypočíta po zadaní rozmerov v našom eshope.

V cene skleneného krytu je zahrnuté aj uchytenie skleneného krytu na radiátor v závislosti od typu radiátora (plochý alebo článkový).

sklenené kryty radiátorov zameranie

sklenený kryt radiátora postup

Celosklenené radiátorové kryty vytvárajú dizajnovú súhru v interiéroch spolu s našimi sklenenými dverami, kuchynskými zástenami a sklenenými stenami. Údržba sklenených krytov radiátorov je jednoduchá bežnými čistiacimi prostriedkami na sklo.

Doprajte si aj vy štýlový, praktický, zdravý a čistý domov.

sklenený kryt radiátorov sklenený kryt radiátorov
sklenený kryt radiátorov sklenený kryt radiátorov

sklenený kryt radiátora

© Slavka Lednická

Blog kategórie

Tagy

Najnovšie články

Populárne články