Sklenené kyvné dvere - technické informácie

Sklenené kyvné dvere - technické informácie

SKLENENÉ KYVNÉ DVERE

sú výborným riešením na predelenie priestorov, pokiaľ je dostatočný priestor v okolí dverí na ich otváranie. Sklenené dvere spoľahlivo zabraňujú únikom tepla a zabezpečujú dostatok svetla aj súkromia. Vytvárajú krásne odrazy svetla a výnimočný lesk v priestore. Nazývané tiež "lietačky".

sklenené kyvné dvere sklenené kyvné dvere

Sklenené kyvné dvere je možné osadiť aj do sklenenej steny s bočnými aj hornými svetlíkmi na zatváranie na kľučku.

sklenené kyvné dvere

Ku skleneným kyvným dverám je možné dokúpiť hydraulický samozatvárač dverí, ktorý sa upevní na podlahu a zaručuje rýchlejšie a presnejšie zatvorenie dverí do rovnej pozície.

sklenené kyvné dvere

Kyvné dvere sú osadené na kyvných pántoch, ktoré umožňujú otváranie dverí do obidvoch strán (aretácia 90°). Pri otvorení dverí o viac ako 30° sklenené kyvné dvere pevne stoja v otvorenej pozícii. Pri otvorení dverí o menej ako 30° sa dvere samé vrátia do pôvodnej zatvorenej pozície. Podľa veľkosti sklenených dverí sa používajú na jedno krídlo kyvných dverí 2 -3 kyvné pánty. Vzor sklenených kyvných dverí  je možné vybrať zo všetkých kategórií sklenených otočných dverí (kategória MAT má obmedzenú šírku dverí do 1 m a výšku dverí do 2,4 m). Výhodou sklenených kyvných dverí je, že nevyžadujú zárubňu alebo obložku, ktorá by ubrala z dverného otvoru 8 - 11 cm. Sklenené kyvné dvere je možné vyrobiť ako jednokrídlové alebo dvojkrídlové.

Pri zatvorených jednokrídlových dverách je špára medzi dverami a múrom 8-10 mm ( na strane pántov), 3 - 4 mm na strane madla alebo mušle. V strede medzi dvomi krídlami dvojkrídlových sklenených dverí je špára 3-5 mm. Kyvné pánty sa zvyčajne upevňujú vŕtaním do stredu múru dverného otvoru, ktorý by mal byť pevný a nosný.

Úchyt na dvere môže byť obojstranné madlo alebo mušľa. Obojstranné nerezové madlo vzhľadom na svoju šírku nedovoľuje otvorenie dverí na stenu až úplne do rovnej pozície. Sklenené dvojkrídlové kyvné dvere sa tiež dajú vyrobiť so zatváraním na kľučku a doplnením zámku, protikusu k zámku, hornou a dolnou zástrčou neaktívneho krídla.

K vypracovaniu cenovej ponuky sklenených kyvných dverí prosíme o zaslanie rozmerov dverného otvoru (šírka x výška), vybraný vzor dverí, vybrané madlo alebo mušľu a tiež miesto realizácie alebo doručenia.

Video na ukážku sklenených kyvných dverí tu:

Kyvné pánty v našom eshope: Kyvný záves

© Slavka Lednická

Blog kategórie

Tagy

Najnovšie články

Populárne články