Priehľadnosť skla

Priehľadnosť skla

Sklenené dvere dodávajú priestorom svetlo, ľahkosť a štýlovú originalitu. Interiér je svetelne prepojený a zároveň nenápadne predelený. Celosklenené dvere s rôznymi druhmi skla spájajú v sebe krásu a účelnosť. V závislosti od typu priehľadnosti skla je možné sklenené dvere využiť na elegantné uzavretie všetkých typov priestorov. Rôznymi dizajnovými spracovaniami  skla  môžete dodať priestorom hĺbku a dimenziu, a to bez straty prirodzeného svetla.

float Float Číre sklo je možné kombinovať s akýmkoľvek materiálom. Zabezpečuje maximálnu priepustnosť svetla a úplnú priehľadnosť bez skresleného vzhľadu. Patrí medzi základný typ skla. Napriek krehkému vzhľadu číreho skla je sklo kalené to znamená špeciálne tvrdené, čím získava pevnosť aj pružnosť. Kalené sklo má oproti nekalenému trojnásobne vyššiu odolnosť proti nárazu do plochy, päťnásobne zvýšenú mechanickú pevnosť a zvýšenú odolnosťou voči prudkým zmenám teplôt.
Pieskované sklo Pieskované sklo

Pieskované sklo  kategória LUX

Pieskovanie alebo matovanie skla je mechanický proces tryskania povrchu kaleného skla prúdom piesku pod vysokým tlakom. Pieskované sklo vytvára vizuálne skreslenie, v dôsledku čoho je vhodné na rozdeľovanie priestorov, pričom svetlo preniká cez sklo. Pre pieskované sklo je dôležitá finálna úprava špeciálnym nano lakom, ktorý ochráni  sklo pred znečistením. 

Satinato - Matelux Satinato - Matelux

Matné sklo Satino kategória MAT

Kalené sklo celoplošne matné Satinato MAT je leptané sklo, ktoré je priesvitné ale nepriehľadné. Napriek veľkej podobnosti s pieskovaným sklom vo vizuálnom vnímaní, je hlavný rozdiel v technike opracovania. Matné sklo Satinato MAT sa leptá chemicky, kým pieskovanie je mechanický proces. Leptanie sa vykonáva z jednej strany skla. Matné alebo aj mliečne sklá sú veľmi obľúbené pre ich nenáročnú údržbu a skvelý vzhľad, ktorý vkusne dopĺňa interiéry v starožitnom, modernom, rustikálnom alebo provence štýle.

Float Float

Číre sklo kategória STYLE

Kalené sklá kategórie STYLE sú graficky spracované sklá špeciálnou strojovou technikou tlačenia s následným vypálením farieb. Správne zvolený motív dodáva interiérom luxusný vzhľad a výnimočný umelecký dojem, ktorý vytvára svetlo dopadajúce na rôzne farebné časti grafického skla. Jednoduchá údržba bežnými čistiacimi prostriedkami predurčuje číre sklo STYLE na originálne vyzdvihnutie rôznych typov priestorov v závislosti od ľubovoľného grafického dizajnu.

Sklo Color Sklo Color

Nepriehľadné sklo kategória COLOR

Bezpečnostné nepriehľadné sklo je zložené z dvoch vrstiev kaleného skla spojených bezpečnostnou fóliou. Sklo COLOR je úplne nepriehľadné a je vhodnou kombináciu k priehľadným sklám, keďže je možné tieto sklá potlačiť ľubovoľným grafickým dizajnom, prípadne ich vyhotoviť v jednofarebnom prevedení. Využívajú sa všade tam, kde sa vyžaduje úplná nepriehľadnosť. 

Blog kategórie

Tagy

Najnovšie články

Populárne články